Dekorasyonda Fayans Seçiminin Önemi

Dekorasyonda Fayans Seçiminin Önemi

Yaşam alanlarımızda en fazla kullandığımız alanlarda yani mutfak, tuvalet, banyo ve koridorlarda sıklıkla fayans kullanımını tercih ederiz. Dekorasyonda fayans seçiminin önemi her tamamlandıktan sonra ortaya çıkar. Bu alanlarda fayans kullanılmasının en önemli sebebi alanların su ile temas halinde olmasıdır. Ancak fayansların ev dekorasyonu ile uyum içinde olmasına da özen göstermeliyiz.  Bu konuda Ankara anahtar teslim ev dekorasyon hizmetini alabileceğiniz Move mimarlık firmasına danışabilir, hizmetin en iyisini alabilirsiniz.

Fayans üreticileri genellikle mutfak, tuvalet ve banyo gibi alanlarda kullanılmak üzere kategorik şekilde sınıflandırdıkları fayansları satışa sunmaktadır. Bu nedenle ilk aşamada yaşam alanınıza uygun fayans kategorilerini incelemesiniz. Özel tasarlanmış fayanslar ile mekanlarda dekoratif bir uyum elde edebilirsiniz.

Fayanslarda doğru renk ve desen tercihi ile gösterişli banyolar

Banyolarda tarz ve şıklık yarışında fayans modellerinin önemini hepimiz biliriz. Doğru renk ve desen tercihi küçük büyük banyolarda harikalar yaratabilir. Banyolar genellikle yaşam alanlarının karanlık yerlerine lokalize edilir. Bu durumu doğru aydınlatma ve fayans seçimi ile aşabilirsiniz. Fayanslarda doğru tercih ferah banyolarının kapısını açar. Küçük banyolarda geometrik desenli fayanslarla derinlik elde edebilirsiniz. Büyük banyolarda zıt renkleri kullanarak daha sıcak bir ortam yaratabilirsiniz.

Renkli fayanslar ile banyonuza canlılık katın

Günümüzde klasik tercihleri bir yana bırakarak yaşam alanlarımızı daha fazla renklendirdiğimize tanık oluyoruz. Bu renkli dünyayı banyolarımıza da taşıyabiliriz. Beyaz fayansların yerine renkli fayansları tercih ederek banyomuza hareket kazandırıp canlı bir ortam yaratabiliriz. Görsellik banyoda bile önemli hale geldi. Zeminde ve duvarda farklı fayans modelleri kullanarak banyoda huzur bulacağımız bir ortam yaratabiliriz. Zeminde çizilmeye dayanıklı olan fayans modelleri, duvarlarda parlak göz alıcı çizilmeye karşı hassas parlak fayansları tercih edebiliriz. İkisi arasındaki uyumu yakaladığımızda banyo dekorasyonu için önemli bir adımı aşmış oluruz.

Mutfak dekorasyonu için beyaz fayanslar

Beyaz fayans modelleri mutfak dekorasyonunda ferahlık ve temizliğin yansıması gibidir. Beyaz fayansların ışığı yansıtması, temizliğinin kolay olması tercihimizin bu yönde olmasını sağlayacaktır. Üstelik beyaz fayanslarda kendi tarzınızı yansıtmanız daha kolay olur. Çünkü mutfak dekorasyonu için istediğiniz eşyaları, renkleri tercih etme şansınız olur. Beyaz fayansları istediğiniz renkle kombin edebilirsiniz.

Fayans seçiminde önemli bir ayrıntıyı gözden kaçırmayın

Beğendiğiniz hoşunuza giden fayans modellerini aldınız. Ancak göz ardı etmemeniz gereken önemli bir ayrıntı var. Sonradan ciddi sıkıntılar yaşamamak için fayans renkleri ve özelliklerini kapsayan etiketleri özenle saklamanız gerekir. Aynı zamanda üretici firmanın fayansları ne zamana kadar üreteceğini sorgulamalısınız. İleride tamir isteyen bir sorun yaşadığınızda, aynı fayans modelini bulmakta zorluk çekmemeniz gerekir.

Fayans modelleri ile evinizde farklılık yaratmanın en kolay yolu

Her alanda olduğu gibi dekorasyon dünyasında da yeni gelişmeler yaşamımıza damga vurmaya devam ediyor. Bu dekorasyonun her alanına yansıyor. Fayans modelleri de bunların içinde yer alıyor. Fayans seçiminde doğru tercih dekorasyona renk katacaktır.

Doğru fayans üreticisini tercih ederek, kaliteli işçilik ile üretilmiş renk, desen uyumu bulunan dekoratif duruşu ile evinize yakışacak seçimler yapmalısınız. Fayans kalitesine önem vererek dekorasyona son noktayı koymalısınız. Ucuz olsun diye değil, kaliteli olsun diye seçim yapmalısınız.

Banyo, mutfak, tuvalet gibimekanlarda görselliği sağlayan modern fayans modelleri yaşamımıza da renk katacaktır. Mekanların hem işlevsel, hem dekoratif özelliklerinden daha iyi yararlanmanın ilk aşamasını bu şekilde geçebilirsiniz. Fayansların döşemesini de iyi bir ustaya yaptırırsanız, ev dekorasyonu için en önemli işleri halletmiş olursunuz.

Yazı oluşturuldu 12

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
error: Content is protected !!