Fas-Dekorunu-Evinizde-Kullanmanın-Yolları

Fas Dekorunu Evinizde Kullanmanın Yolları

Fas Dekorunu Evinizde Kullanmanın Yolları

Kule İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı olarak Fas kültürünün esintisini evinde yaşamak isteyenlere yardımcı olmaktadır. Fas dekoru, Fas kültürünü yansıtan değerleri barındıran bir akımdır ve tüm dünyada da önemli bir etki yaratmayı başarmıştır. Genel olarak canlı renkler bir arada kullanılır ve etnik desenler her ayrıntıda ön plandadır.

Bohem ya da eklektik dekorasyonları beğenenlerin tercih etmekten keyif alacağı bir stildir. Görkemli ve desenli halılar, yastıklar, battaniyeler, nevresimler ya da duvarlarda doku detaylarında görsel bir etki yaratarak Fas dekorunu evinizde ön plana çıkarabilirsiniz.

Fas Mozaikleri ile Renkli Aksesuarlar

Fas stili renklerin en canlı tonlarını bir arada kullanarak bu stilini seramiklerine de yansıtmaktadır. Kule İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı seramik aksesuarlarda dahi, vazolar, tabaklar, biblolar gibi birçok objede etnik desenleri renklerle buluşturan el emeği ürünlerle evinizi dekore edecektir. Fas mozaiklerini banyo ve mutfaklarda kullanabilir, genel olarak mavi tonlarda desenlere sahip olan mozaikler, iki renkli ya da monokrom olarak daha modern stillerde de kullanılabilmektedir.

Renkli cam fenerler, geometrik detaylara sahip avizeler ya da kabak lambalar ile hem ışık hem de etnik detaylardan faydalanmanız mümkün olacaktır. Böylece Fas dekorunu evinize yansıtarak bir masal diyarı oluşturabileceksiniz.

 

Fas stilinin en önemli parçalarından biri olan halılar ve de kilimler, sahip oldukları doku ile göz alıcı olmaktadırlar. Kule İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı olarak makine halısı yerine el dokuması kilimler tercih edilmesini önererek Fas stilinin önemli bir parçasını tamamlamış ve dekorasyona taşımış olacaksınız.

 

Bakır Aksesuarlar Ve Ferforje Detaylar

Fas’ta ferforje ve bakır işçiliği oldukça yoğun ve de önem arz etmektedir. Kapı kolları, ayna kenarları gibi pek çok tasarımda karşımıza çıkan Fas stilini, mutfak eşyalarında kullanacağınız bakır tepsiler, demlikler, tabaklar gibi objelerde de kullanarak dekorasyonunuzda kullanmanız etkili olacaktır.  Kule İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı hizmetlerinden faydalanarak Fas tarzı dekorasyonu evinize taşıyabilir, farklı bir atmosfer yaratabilirsiniz.

 

Yazı oluşturuldu 12

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
error: Content is protected !!