Desenlerle-Evlerinizi-Süslemenin-En-Güzel-Yolları

Desenlerle Evlerinizi Süslemenin En Güzel Yolları

Desenlerle Evlerinizi Süslemenin Yolları

Çayyolu iç mimarlık firmaları ile birlikte desenlerle evimizi süslemenin en güzel ve pratik yollarını keşfetmemiz mümkündür. Gerek duvarlarınızı gerekse ahşap tavanlarınızı en özgün ve tarz şekilde süsleyebilir ve ufak aparatlar kullanarak çok farklı desenler yaratabilirsiniz.

Çayyolu iç mimarlık firmaları ile birlikte ahşap tavanlarınızı kendinize has tarzınıza göre süsleyerek evinize değişik renkler katmanız mümkündür. Oda tasarımları yapılırken genelde tavanın göz hizasından yukarıda olduğu ve çok dikkat çekmeyeceği düşünülerek çok üzerinde durulmaz. Fakat iç mimari dilinde tavanlar 5. Duvar olarak isimlendirilirler.

Bunun sebebi en az duvarlar kadar geniş bir tasarım imkânı sağlamasıdır. Ahşap tavanların en belirgin özelliği yaşam alanlarına sıcak ve huzurlu bir his vermeleridir. Buna bağlı olarak country, rüstik ve modern tarzlar için çok çeşitli seçenekler bulunmaktadır. Ahşabın sıcak ve huzurlu bir şekilde sağladığı gösteriş, tavanları odanın ona noktası kadar kuvvetli gösterebilecek bir etki yaratabilmektelerdir.

Sadece İp ve Bant Kullanarak Küçük Dokunuşlarla Süsleme

Çayyolu iç mimarlık firmaları anlayışı ve vizyonu ile birlikte sadece ip ve bant kullanarak bile küçük dokunuşlarla büyük süslemeler yapabilmeniz mümkündür. Dilerseniz sadece şeritler halinde bantlar kullanarak ya da değişik şekillerde keseceğiniz farklı kalınlık ve renklerde bulunan bantlar ile kapı üzerlerine, duvarlara ve dilediğiniz alanlara değişik motiflerle dokunarak etkili sonuçlar yaratabilirsiniz. Yapmak istediğiniz şekli önce bir kurşun kalemle çizerek bantlar ile üstünden geçme yöntemiyle çok daha pratik ve güzel motifler yapabilirsiniz.

Evinizde bulunan çerçevelerin arka tarafını çıkarıp, her iki kenarına eşit aralıklarla minik çiviler çakarak ya da sadece ipleri birbirine bağlayarak şeritler oluşturabilir ve üzerlerine fotoğraflarınızı asabilirsiniz. Ya da sadece renkli bantlar kullanarak fotoğraf çerçevelerinizi zevkinize göre istediğiniz boyutta yapabilirsiniz. Kalorifer petekleri dahi renkli bantlar yardımıyla çok renkli haller alabilirler.

Duvarları Süsleme Sanatı

Çayyolu iç mimarlık firmaları ile birlikte duvarları süslemeyi bir sanat olarak görebilirsiniz. Duvar süslemeleri birçok ev için ortama farklı sıcaklıklar ve tarz katacak, ruhunuzu yansıtan görüntüleri ortaya çıkartabilecektir. Doğru ışıklandırma teknikleri ile duvar süslemeleri eşsiz bir dekorasyon şıklığı yaratabilirler.

Duvar süslerken verimli ve akılcı davranmak gerekir. Örnek olarak kanepenizin arkasında bulunan duvarı değerlendirebilirsiniz. Salonunuzda en çok dikkat çeken kısım kanepenizdir. Mutfak dolapları, raflar ve askılıklar da süslemeye çok uygundur. Bitkiler ve doğadan toplanmış objelerle de duvarlarınıza çok sıcak renkler katabilirsiniz. Banyo duvarlarınız da hareketlendirilmeye müsait alanlardır.

 

Yazı oluşturuldu 12

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
error: Content is protected !!